کارن مکران

تلفن شرکت : 2233223 – 021

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران – خیابان ولیعصر

کوچه در گروه طراحی سایت جهانی

از Surcharge در حمل دریایی چه میدانید؟؟

از Surcharge در حمل دریایی چه میدانید؟؟

 

به احتمال زیاد برای شما پیش اومده که در زمان دریافت پیشنهاد کرایه حمل دریایی و قبل از عقد قرارداد با یک خط کشتیرانی یا باربر ، در قسمت توضیحات و شرایط نرخ پیشنهادی با عبارت های زیر روبرو شده اید :

  • Excluding BAF and CAF
  • Excluding WRR
  • Excluding LSS
  • Excluding EFS

مسائلی چون تغییرات و نوسانات نرخ جهانی ارز، نوسانات قیمت نفت، مسائل زیست محیطی، جنگ و … همواره تاثیر مستقیم بر روی هزینه های تمام شده یک حمل دریایی دارند. تمام موارد گفته شده مواردی هستند که توسط سازمان جهان دریانوردی (IMO) پیش بینی شده اند تا حاشیه امن هزینه کشتیرانی در شرایط مختلف خفظ کنند .در این مقاله قصد داریم شما با این عبارت بیشتر آشنا کنیم.

 

BAF & CAF ( BUNKER ADJUSTMENT FACTOR & CURRENCY ADJUSTMENT FACTOR )

طی سالیان گذشته، بعلت نوسانات زیاد نرخ برابری ارز و نوسانات قیمت نفت در جهان، جهت پیشگیری از متضرر شدن خطوط کشتیرانی، این دو فاکتور بهمراه مبالغ کرایه حمل دریایی اعلام میشد. این ارقام بسته به شرایط روز، مسیر و مسافت سفر دریایی متغیر بودند. البته امروزه این فاکتورها بصورت ارقام ثابتی درآمده اند که جزو هزینه های ثابت شرکتهای کشتیرانی هستند و دیگر بعنوان فاکتور جداگانه عموما اعلام نمیشوند.

 

( WRS ( WAR RISK SURCHARG

ین پارامتر برای مسیرها و زمانهایی هستند که بعلت وجود و یا حتی احتمال وقوع جنگ در آنها، ریسک به مخاطره افتادن یک سفر دریایی وجود داشته باشد. این ریسک شامل تمام هزینه هایی است که بعلت وقوع جنگ، ممکن است یک کشتی متحمل شود.

در این محتوا، خصوصیاتی که یک متصدی حمل تمام عیار باید داشته باشد شرح داده شده اند.

 

( LSS ( LOW SULPHUR SURCHARGE

از سال ۲۰۱۹ میلادی، بر اساس تحقیقاتی که در خصوص تاثیر آلایندگی کشتی ها بر محیط زیست و همینطور سلامت انسانها مخصوصا در بنادر نزدیک به شهرهای پرجمعیت طی سالیان قبل انجام شده بود، سازمان جهانی دریانوردی کلیه شرکتهای کشتیرانی را در سراسر جهان ملزم به استفاده از سوختهایی با میزان سولفور کمتر کرد. بر اساس دستورالعملی که از اواخر سال ۲۰۱۹ اجرایی شد، حداکثر میزان سولفور مجاز در سوخت ۳.۵ درصد تعیین شد. لذا بعلت اینکه سوخت کشتی با این مختصات و شرایط، شرکتهای کشتیرانی را متحمل هزینه های اضافه کرد، یک Surcharge به نام LSS به هزینه های یک سفر دریایی اضافه شد. طبیعتا این رقم بسته به مسافت و مسیر کشتی متغیر بود.

 

( EFS ( ENVIRONMENTAL FUEL SURCHARGE

در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی، سلسله تصمیمات و دستورالعملهای دیگری هم برای کنترل آلایندگی سوخت کشتی ها برای حفظ سلامت انسان و محیط زیست در نظر گرفته شد که شامل کاهش مجدد شاخص سولفور در سوخت تا حد ۰.۵ درصد و نصب دستگاههایی روی کشتی ها برای رفع آلودگی های مختلف بود و برخی اقدامات دیگر که در آینده به این فرآیند اضافه خواهند شد. لذا Surcharge دیگری تحت عنوان EFS منظور شد که در برگیرنده LSS هم میباشد.

 

( GRI ( General Rate Increase

افزایش عمومی نرخ یا GRI، تعدیل قیمت حمل و نقل دریایی کانتینر توسط خطوط کشتیرانی است. این کار معمولاً برای کمک به شرکت‌های کشتیرانی جهت بهبود درآمدشان به عنوان بخشی از چرخه فصلی اجرا می‌شود. با توجه به یک سال نسبتاً پایدار، GRI معمولاً یک بار اعمال می شود؛ اما مواقعی وجود داشته است که GRI چندین بار در سال اعمال شده است. از لحاظ نظری، GRI را می توان برای هر قیمت حمل و نقل کانتینری اعمال کرد؛ اما در سال‌های اخیر، شاهد تاثیر آن بر بیشتر واردات کالا بوده‌ایم. تصمیم گیری برای پیاده‌سازی GRI، که به چه میزان و بر کدام مسیرها تأثیر می‌گذارد، کاملاً بر عهده شرکت‌ های حمل ‌و نقل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *