کارن مکران

تلفن شرکت : 2233223 – 021

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران – خیابان ولیعصر

کوچه در گروه طراحی سایت جهانی

کراس استافینگ ( Cross Stuffing )چیست؟

 

کراس استافینگ (Cross Stuffing ) یکی از روشهای حمل و نقل دریایی کالاست.

معنای لغوی کراس استافینگ ” پر کردن روبرو” میباشد که با معنای اصطلاحی آن هم بی ارتباط نیست.چراکه در نوع حمل و نقل، بار از کانتینر خارج و به کانتینر دیگری منتقل میشود.

در بندر کشور کراسر، کالا در کانتینر دیگری قرار داده میشود و سپس با کانتینر جدید بر روی کشتی قرار میگیرد تا مسیر مقصد را پیمایش کند. در این نوع حمل اسناد و مدارک نیز از کشور کراسر برای صادر کننده تهیه میگردد تا کالا در مقصد بدون مشکلی ترخیص گردد.در عملیات کراس استافینگ، عملیات تخلیه از کانتینر و بارگیری در کانتینر جدید در محل CFS انجام میشود.

عمدتا این روش  حمل در بندر جبل علی کشور امارات صورت می پذیرد و معمولا بین یک تا دو روز زمان خواهد برد.

 

CFS یا CONTAINER FREIGHT STATION چیست؟

CFS انبار یا ایستگاه کانتینرها است. در چنین محلی (یا انباری) کالا، جهت بارچینی در کانتینر، از فرستنده تحویل گرفته شده، یا پس از بازکردن کانتینر و تفکیک محموله‌های آن، به گیرنده تحویل داده میشود.

در این مکان، امکانات انبارداری و جا به جایی کالای عمومی نیز وجود دارد. انجام این عملیات در انبار شخصی هم امکان پذیر میباشد.

 

پروسه کراس استافینگ

 

چه کالاهایی نیاز به کراس استاف دارند ؟

کالاهایی که به علت تحریم نمیتوانند به صورت مستقیم وارد ایران شوند و یا  کالای مورد نظر قابلیت ورود به بنادر ایران را از طریق خطوط کشتیرانی نداشته باشد.در این صورت لازم است تا با استفاده از کراس استافینگ محموله مورد نظر وارد بنادر شود.

 

میزان هزینه برای Cross Stuffing ؟

عملیات کراس استاف هزینه اضافی در بر دارد، زیرا صاحبان کالا باید علاوه بر هزینه کرایه حمل کالا، هزینه کراس استافینگ را جداگانه بپردازند. نوع بسته بندی، ماهیت کالا و نیاز به تجهیزات خاص برای تخلیه ، همگی عوامل موثر در هزینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *