کارن مکران

تلفن شرکت : 2233223 – 021

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران – خیابان ولیعصر

کوچه در گروه طراحی سایت جهانی

حمل و نقل LCL چیست و چگونه کار می کند؟

حمل و نقل LCL چیست و چگونه کار می کند؟

 

LCL مخفف کلمات Less Than Container Load است و به معنای کمتر از بار یک کانتینر می باشد. در واقع LCL به معنای این است که بارهای شما در یک کانتینر مشترک با دیگر بارها جای می گیرند.حمل بار LCL به حالتی گفته می‌شود که بارچینی، یا به‌اصطلاح، پرسازی کانتینر، توسط حمل‌کننده انجام می‌گیرد.حالت دیگه ای از این روش هم به نام حمل بار FCL  نیز وجود دارد.

در این روش حمل بار LCL کالای شما به کالای دیگر تجار و شرکت ها به صورت مشترک در یک کانتینر برای بارگیری قرار می گیرند. شما باید هزینه حجم مورد استفاده بر اساس متر مکعب را پرداخت نمایید در نتیجه یک راه بسیار مقرون به صرفه برای حمل کالاهای خرد شما می باشد.

 

پروسه حمل و نقل LCL

 

چه زمانی باید حمل و نقل دریایی را از روش LCL انجام داد؟

اگر تعداد کالاهایی که قصد حمل آنها از طریق دریا را دارید محدود است و یا اقلامی که جای کمتری می گیرند، روش حمل دریایی LCL برای شما بهترین گزینه است.

اگر سرمایه شما به اندازه پر کردن ظرفیت یک کانتینر است حمل کالا از طریق FCL برای شما مناسب تر است حتی اگر نسبت به روش حمل LCL گرانتر باشد. این موضوع به این دلیل است که هزینه حمل کانتینر به روش FCL بر اساس سطح اشغال شده توسط کالا محاسبه می شود و هزینه یک متر مربع آن نسبت به هزینه یک متر مربع در روش LCL کمتر است.

 

تفاوت FCL و LCL

اگر مطمئن نیستید که به کدام روش حمل بار FCL یا LCL نیاز دارید، نگران نباشید با کارشناسان کارن مکران تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *